Nemzetközi tanulmányok BA alapvizsga
Az alapvizsga célja, hogy az előre megadott témakörök alapján számon kérje az első 4 félév legfontosabb tudástartalmát, átfogó módon. Az alapvizsga tárgykörei megegyeznek az államvizsga tárgyköreivel, így elsősorban a diplomáciatörténet, a nemzetközi kapcsolatok elmélete, a nemzetközi jog és a nemzetközi gazdaságtan tartozik ide.
A fentiek mellett az alapvizsga feladata az is, hogy számon kérje a társadalomtudományi módszerekben való kellő jártasságot is, melynek hiányában a szakdolgozat nem készíthető el megfelelő színvonalon.
A hallgatók előre megismerhető tételek alapján készülnek fel az alapvizsgára, melynek sikeres elvégzése feltétele az államvizsgára bocsátásnak.
Előtanulmányi feltételek: Az első 4 félév tárgyainak elvégzése, kivéve a nyelvórákat. Az alapvizsga teljesítése a záróvizsga előfeltétele.
A tantárgy tantervi helye: A vizsgaidőszakban vizsgaidőpont(ok) és egy UV időpont lesznek meghirdetve. Az alapvizsgát a tanszék félévente hirdeti meg. Az alapvizsga teljesítése a hat féléves alapképzés során a negyedik, az ötödik, vagy a hatodik félév során kísérelhető meg.
Az alapfogalmak listája ide kattintva tölthető le.
Teljesítés feltétele: Az alapvizsga teljesítésének feltétele, hogy tárgyanként legalább 80%-os eredményt érjen el a vizsgázó, a vizsga részeredményeinek átlaga pedig elérje a 90%-ot. A sikertelen vizsga újbóli megkísérlése adott vizsgaidőszakban csak a sikertelen tárgyak kijavítását jelenti, a már sikeresen teljesített korábbi részeredményt a hallgató viszi magával. Sikertelen vizsga esetén a részeredmények a vizsgaidőszak végén elévülnek, így a hallgatónak a következő vizsgaidőszakban az alapvizsga egészét kell újra teljesítenie a fenti feltételeknek megfelelően.